The Garrison - Blogový príspevok Aké druhy oblekov nosia Peaky Blinders?

Aké druhy oblekov nosia Peaky Blinders?

Peaky Blinders, notorická banda z Birminghamu na začiatku 20. storočia, je známa nielen svojimi kriminálnymi aktivitami, ale aj svojím charakteristickým štýlom obliekania. Ich jedinečný štýl tvorí veľkú časť ich identity a prispieva k ich impozantnej reputácii. Ale čo presne nosili Peaky Blinders?

Oblečenie Tommyho Shelbyho

Keď si predstavíme seriál Peaky Blinders, jedným z prvých obrazov, ktoré nám prichádzajú na myseľ, je často ten Tommyho Shelbyho, hrá ho Cillian Murphy. Tommy má radi tweedové a jemné ​​moletónové materiály. Avšak občas ho môžete nájsť aj v strese streleckých súbojov vlneným vestičkou. Aj vtedy vyzerá veľmi dobre. Trojdílny oblek nie je len ideálny na svadby a oslavy, ale je to nevyhnutná položka v šatníku každého Peaky Blinder.

Materiály Tommyho Shelbyho oblekov

Najčastejším materiálom oblekov Tommyho Shelbyho je kostičkový vzor, známy aj ako Herringbone. Často volia tmavé odtiene, od hlbokomodrej po vyblednutú sivú.

Príslušenstvo

Skutočný štýl Peaky Blinders by nebol kompletný bez niekoľkých charakteristických doplnkov. Výraznou voľbou je klobúk newsboy, ktorý perfektne dopĺňa celý súbor. Tento klobúk spolu s kostičkovým vzorom, škockovanými a štruktúrovanými sivými tkaninami tvoria základ ich vzhľadu. Ďalším pozoruhodným doplnkom je dvojradový kašmírový kabát, ktorý vyžaruje eleganciu a všestrannosť. Nižšie je príklad toho, ako skutočný peaky blinder vyzerá.

Hnedý oblek Peaky Blinders, nosený modelom z The Garrison

Ako sa skutoční Peaky Blinders odlišovali?

Jednou z vecí, ktoré odlišovali Blinders od ostatných bandí z tohto obdobia, bol ich cit pre štýl. V ostrém kontraste s ich násilnými činmi sa skutoční Peaky Blinders obliekali farebne, niekedy dokonca doplnenými hedvábnym šálom.

Aké cigarety fajčili Peaky Blinders vo filme? 

V populárnom televíznom seriáli "Peaky Blinders" je fajčenie častým prvkom, najmä pre hlavnú postavu Tommyho Shelbyho, hrá Cillian Murphy. Čo sa mnohí diváci pýtajú, sú cigarety, ktoré fajčí Tommy, skutočné alebo falošné? Podľa rôznych zdrojov Cillian Murphy za prvých päť sezón fajčil asi 3 000 bylinných cigariet. Tieto bylinné cigarety boli navrhnuté tak, aby vyzerali ako skutočné cigarety, ale neobsahovali tabak alebo nikotín. Toto rozhodnutie bolo urobené, aby sa herci nevystavili škodlivým účinkom tabaku. Zaujímavé je, že Tommy má jedinečný spôsob, ako si cigaretu preložiť cez pery. Toto nie je len vlastnosť postavy; je to praktické riešenie herca, ako zabrániť, aby sa žiara prilepila na perá.

V seriáli sa tiež často objavujú alkohol a drogy

Okrem cigariet je tiež pozoruhodné používanie iných látok v seriáli. Tommy v prvých dvoch sezónach používa hnedý opium na minimalizáciu stresu a príznakov svojho posttraumatického stresového ochorenia (PTSD).

Okrem fajčenia mala séria tiež vplyv na priemysel s alkoholom. Peaky Blinder Irish Whiskey, trojnásobne destilovaný írsky whiskey, je poctou obľúbenej nápoje bandy v seriáli. Vyrába ju spoločnosť Sadler's, rodinná firma, ktorá vlastní niekoľko hostincov, kde kedysi chodili skutoční Peaky Blinders. Chcete vedieť viac o Peaky Blinders a či je séria založená na skutočnom príbehu? Prečítajte si aj náš blog: Je Peaky Blinders založený na skutočnom príbehu?

Oblečenie Luca Changretty

Luca Changretta, ďalší významný postava, miloval svoje dvojradové kabáty a prúžkové obleky. Pod tmavým kabátom nosil tmavomodrý prúžkový oblek s bielymi prúžkami, dokonale zladený s bielou košeľou.

Ako sa môžete dnes obliecť ako Peaky Blinder?

Ak chcete dosiahnuť moderný vzhľad Peaky Blinder, môžete začať kvalitným dobre padnúcim trojdílnym oblekom v tmavých odtieňoch. Nevyhnutnými sú doplnky ako klobúk newsboy, náramkové hodinky a topánky brogues. A samozrejme nezabudnite na charakteristický kabát, ktorý je zároveň elegantný a funkčný.

Ako vám The Garrison môže pomôcť s nájdením perfektnej Peaky Blinders outfitu

V The Garrison chápeme jedinečný štýl a eleganciu, ktoré Peaky Blinders vyžarujú. Preto sme zostavili exkluzívnu kolekciu pánskych outfitov inšpirovaných týmto ikonickým seriálom. Či už hľadáte štýlový trojdílny oblek, charakteristický plochý klobúk, alebo dokonca vintage topánky a doplnky, ktoré všetko dokonale dopĺňajú; u nás nájdete všetko. Každý Peaky Blinders outfit je starostlivo zostavený so zreteľom na detail, kvalitu a autenticitu.