The Garrison - Blogový príspevok Ako sa staneš skutočným Peaky Blinderom?

Ako sa staneš skutočným Peaky Blinderom?

Svet Peaky Blinders je fascinujúci, plný napätia, intrigy a charizmatických postáv ako Thomas Shelby. Ale ako sa skutočne staneš členom Peaky Blinders? Je možné premeniť sa na člena tejto oslávanej bandy? Poďme objaviť, ako získať ten pravý štýl Peaky Blinders.

Kto boli skutoční Peaky Blindersovci?

Predtým, než sa dozvieš, ako sa stať Peaky Blinderom, je dôležité vedieť, kto boli (pozri si aj náš blog o histórii Peaky Blinders). Peaky Blindersovci boli skutočnou uličnou bandou pôsobiacou v Birminghame. Boli známi svojou brutálnou metódou, ktorá zahŕňala použitie britev, ktoré mali ušité v ich čiapkach, na rezy ich nepriateľov. Hoci postavy z rodiny Shelbyovcov v seriáli Peaky Blinders sú fiktívne, banda samotná bola známa na uliciach Birminghama.

Peaky blinders oblečenie

Jedným z najznámejších znakov Peaky Blinders sú ich charakteristické oblečenie. Ak chceš naozaj získať vzhľad a pocit Peaky Blinder, musíš investovať do kvalitného Peaky Blinders oblečenia. Mysli na zapasované obleky, vlnené kabáty a samozrejme charakteristickú plochú čiapku. Ale nezabudni: nejde len o oblečenie; ide o postoj a charizmu, ktorá robí rozdiel. Viac sa dočítaš v našom blogu: Čo je “Peaky Blinders štýl”? Všetko, čo potrebuješ vedieť!

Ako sa správať ako Thomas Shelby?

Thomas Shelby, mozog za seriálom Peaky Blinders, je známy svojou chladnou krvou a strategickým myslením. Je to človek, ktorý vždy myslí o krok vpred a plánuje veľmi podrobne. Takže, ako by si mal byť viac ako on?

Kontrola pod tlakom: Nauč sa zostať pokojný pod tlakom. To neznamená, že musíš potlačiť svoje emócie, ale že ich musíš mať pod kontrolou a myslieť racionálne.

Nikdy nezostávaj na mieste: Neustále sa rozvíjaj a hľadaj nové príležitosti a výzvy.

Zachovaj emocionálny odstup: To neznamená, že nemáš mať emócie, ale že ti nemôžu brániť v rozhodnutiach. 

Aký jazyk sa hovorí v seriáli Peaky Blinders?

V populárnom televíznom seriáli "Peaky Blinders" sa objavuje množstvo jazykov a dialektov. Hlavná postava Tommy Shelby a jeho rodina sú írsko-rómskymi Cigánmi, jedinečnou kultúrnou a etnickou skupinou, ktorá je v Anglicku prítomná už od 16. storočia. Počas príbehu hovoria Tommy, Teta Polly a rôzne iné postavy tzv. "Romani". Jazyk používaný v seriáli, najmä v prvých sezónach, je však verzia rumunčiny. Pričom rómsky pôvodnými ľuďmi pochádzajúcimi z Indie a ich jazyk sa líši od rumunčiny. Táto zámena bola neskôr v seriáli opravená.

Okrem toho hlavný herec Cillian Murphy (ktorý hral Thomasa Shelbyho) vykonal veľa práce na zvládnutie brumského prízvuku, charakteristického pre Birmingham. Na prípravu nahrával rozhovory v miestnych krčmách v Birminghamu, aby premenil svoj írsky prízvuk z Corku na ten skutočného Peaky Blindera.

Je tiež dôležité zdôrazniť, že aj keď sa seriál odohráva v období po prvá svetovej vojne, skutočná banda Peaky Blinders bola hlavne aktívna koncom 19. storočia až do začiatku vojny. Mnoho hlavných postáv, vrátane Tommyho Shelbyho, je fiktívnych.

Bol Thomas Shelby skutočná osoba?

Nie, Thomas Shelby je fiktívna postava vytvorená pre seriál BBC Peaky Blinders. Hoci Peaky Blinders bola skutočná banda, členovia rodiny Shelbyovcov a ich dobrodružstvá sú úplne fiktívne. Chceš vedieť viac? Prečítaj si aj náš blog: Je Peaky Blinders založený na skutočných udalostiach?

Transformácia na legitimné podnikanie

Ako je ukázané v seriáli, Peaky Blinders sa snažili legálnymi spôsobmi legitímizovať svoju kriminálnu činnosť. Pod vedením Thomasa Shelbyho začali s legálnymi podnikaním, ako je prevádzkovanie stávkového kancelárie. Ak naozaj chceš zachytiť esenciu Peaky Blinders, zváž možnosť transformácie a rastu vo svete legitimných podnikov.

Kúp si svoje Peaky Blinders oblečenie online v The Garrison

Zaujíma ťa štýl Shelbyovcov a chceš aj ty vyzerať ako legendárna postava z 20. rokov? Hľadaj nižšie! V The Garrison nájdeš autentické Peaky Blinders oblečenie, od elegantných trojdielnych oblekov po ikonické ploché čiapky. Ponorte sa do sveta elegance, štýlu a nostalgie a sami sa stanete súčasťou legende Peaky Blinders. Navštívte našu online predajňu a dnes si vyberte svoj ideálny súbor.