The Garrison - Blogový príspevok Ako sa volá klobúk z Peaky Blinders?

Ako sa volá klobúk z Peaky Blinders?

Čiapka, ktorú nosia v populárnej televíznej sérii "Peaky Blinders", má rôzne názvy a bohatú históriu. Nie je to len štýlová voľba pre postavu Tommyho Shelbyho, ale tiež predstavuje éru a určitú triedu ľudí v historickej Anglicku.

História čiapky

Čiapka s plochým vrchom, ako sa často nazýva, je historicky spojená s robotníckou triedou, hlavne továrenskými robotníkmi, robotníkmi a remeselníkmi. Koncom 20. storočia sa stala štandardom v chlapčenskom oblečení a medzi pracujúcou triedou.

Je čiapka naozaj charakteristická pre Peaky Blinders?

Áno, čiapka s plochým vrchom je charakteristickým kúskom šatníka Peaky Blinders. Aj keď sú známi svojimi peknými outfitmi Peaky blinders a charakteristickými účesmi, čiapka často pritiahne najviac pozornosti.

Použitie britvíc v čiapke Peaky Blinders

Mnoho ľudí si myslí, že Peaky Blinders si do svojich čiapok pošili britvice a používali ich ako zbraň tým, že svojich nepriateľov udrela do hlavy, čo ich mohlo oslepiť. Hoci je to často spojené so sériou a postavami, existujú diskusie o historickej presnosti tohto faktu.

Ako nosiť čiapku Peaky Blinders?

Rovnako ako Tommy Shelby z Peaky Blinders, čiapku by ste mali nosiť štýlovo, najlepšie v kombinácii s oblekom zo rovnakého tweedu. Je to dokonalý záverečný dotyk pre outfit Peaky Blinders. Pre klasický vzhľad môžete čiapku kombinovať s oblekom zo tweedu, čo poskytuje štýlový a historický vzhľad.

Rozdiel medzi čiapkami Newsboy a Bakerboy

Existujú jemné rozdiely medzi čiapkami Newsboy a Bakerboy. Štýl Peaky Blinders je viac zameraný na štýl Bakerboy. Garrison Tailors, založený tvorcom Peaky Blinders, navyše navrhol vlastnú kolekciu s oblečením Peaky Blinders na pamäti, vrátane týchto čiapok.

Čiapka Peaky Blinders Cap Pinstripe sivá

Čiapka Peaky Blinders Cap Pinstripe sivá

Odkiaľ pochádza názov 'Scally Cap'?

Slovo 'scally' sa často spája s pracujúcou mládežou Spojeného kráľovstva, pred niekoľkými desaťročiami. Títo 'scallies' boli známi tým, že nosili čiapky a mikiny s kapucňou. Preto je logické, že 'scally cap' sa neskôr stal prezývkou pre tieto čiapky s plochým vrchom.

Evolúcia čiapky Peaky Blinders

Pôvodne boli čiapky s plochým vrchom známe ako symbol britskej robotníckej triedy. Často ich nosili robotníci, továrenskí robotníci a obchodníci. Tieto čiapky však nemali len módnú funkciu; slúžili aj ako praktická hlavová obliečka pre tých, ktorí pracovali vonku a potrebovali ochranu pred prvkami. V priebehu času sa zmenil význam a dôležitosť týchto čiapok, najmä s popularitou seriálu 'Peaky Blinders'.

Vplyv Cilliana Murphyho

Nespochybniteľne má postava Tommyho Shelbyho v sérii Peaky Blinders, hraná Cillianom Murphy, obrovský vplyv na popularitu štýlu Peaky Blinders. Jeho charizmatické predstavenie viedlo k tomu, že mnohí muži chcú napodobniť vzhľad, nielen s čiapkou, ale aj s charakteristickým účesom a retro oblečením. Jeho vplyv je taký rozhodujúci, že čiapka s plochým vrchom je teraz často spojená s jeho postavou a štýlom začiatku 20. storočia vo Veľkej Británii. 

Prečo je štýl Peaky Blinders stále populárny

Vplyv 'Peaky Blinders' siaha ďalej ako na obrazovku. Mnohí ľudia sa cítia priťahovaní hrubou mužnosťou a retro štýlom, ktorý postavy vyžarujú. Nosenie outfitu Peaky Blinders dáva pocit nostalgie a túžby vrátiť sa do doby jednoduchosti a štýlu. Oblečenie vyžaruje pocit autority, triedy a rebelstva, čo mnohých oslovuje.

Kúpte si svoje čiapky a outfity Peaky Blinders online v The Garrison

Ak chcete prijať charakteristický štýl Peaky Blinders a pridať štipku elegancie z počiatku 20. storočia do svojho šatníka, potom je The Garrison tou správnou voľbou. S rozsiahlou kolekciou autentických čiapok s plochým vrchom, driedielnych oblekov a ostatných príslušenstva ponúkame všetko, čo potrebujete na premenu na ulice Birminghamu z 20. rokov 20. storočia. Nechajte sa inšpirovať érou Shelbyho a vyžarujte rovnakú robustnú eleganciu, ktorá očarila svet. Či už hľadáte jednu položku alebo celý outfit Peaky Blinders, The Garrison je tu, aby vám pomohol vytvoriť dokonalý vzhľad Peaky Blinders.