The Garrison - Blogový príspevok: Čo je "štýl Peaky Blinders"? Všetko, čo musíte vedieť!

Aký je "štýl Peaky Blinders"? Všetko, čo musíš vedieť!

V The Garrison ponúkame veľa rôznych typov Peaky Blinders outfitov. Nechceme sa však zastaviť len pri tomto, pretože sú aj veľa otázok týkajúcich sa Peaky Blinders outfitov. Všetky tieto otázky sa snažíme čo najlepšie zodpovedať v našich blogoch. Takže, budeš mať všetko, čo potrebuješ vedieť o Peaky Blinders a o Peaky Blinders outfitoch, ktoré predávame. V tomto blogovom článku je hlavnou témou nasledujúca otázka: Čo je to Peaky Blinders štýl?

Čím sa dajú spoznať Peaky Blinders? 

Peaky Blinders sa dajú spoznať podľa niekoľkých vecí, medzi inými:

  • Ich charakteristický štýl, vrátane vysokých plochých čiapok, kožených topánok, vest, opasok, elegantných bundičiek a hodvábnych šálov.
  • Ich kriminálna činnosť, vrátane podvodov, lúpeže pôdy, pašovania, prepadnutí, krádeží a nelegálnych hazardných hier
  • Ich úloha v histórii Birminghamu, Anglicko. Peaky Blinders boli významnou silou v Birminghame na konci 19. a začiatku 20. storočia, a ich činnosti mali veľký vplyv na mesto.
  • Ich popularita v populárnej kultúre. Peaky Blinders sa objavujú v niekoľkých knihách, filmoch a televíznych programoch, vrátane seriálu Peaky Blinders, ktorý je vysiela na BBC. 

Peaky Blinders boli skutočnou bandou, ktorá pôsobila v Birminghame, Anglicko, od 80. rokov 19. storočia do začiatku 20. rokov 20. storočia. Boli známi svojou násilnou povahou, štýlovým oblečením a účasťou na organizovanom zločine. Peaky Blinders boli predmetom mnohých špekulácií a mytológie, a ich pravdivý príbeh sa stále odhaľuje.

Modernizácia Birminghamu

Peaky Blinders pomohli modernizovať Birmingham. Boli jednou z prvých band, ktoré používali autá a motocykle, a boli tiež jednou z prvých band, ktoré nosili obleky. Vplyv Peaky Blinders je dodnes viditeľný v Birminghame, ale aj v móde (pamätajte na Peaky Blinders outfit), ako aj v architektúre. A nie len v Birminghame je populárny štýl Peaky Blinders. Slávne obleky Peaky Blinders sa rozšírili po celom svete. 

Peaky Blinders boli tiež predmetom veľa kontroverzií. Obvinili ich z toho, že sú násilní, nemilosrdní a korumpovaní. Sú však aj chválení za svoj podnikavý duch a cit pre štýl. Peaky Blinders sú komplexnou a fascinujúcou skupinou a ich príbeh stále fascinuje dodnes.

Ako spoznať Peaky Blinders outfit? 

Typický Peaky Blinders outfit je najprv tmavý, často čierny, šedý alebo tmavomodrý. Je to štýl, ktorý je nielen elegantný, ale aj praktický; tmavé farby sú totiž vynikajúce na skrývanie špiny a škvŕn, čo bolo veľmi užitočné pre skupinu mužov, ktorí často pracovali manuálnu prácu.

Tmavé látky, ako tweed a vlna

Okrem toho sú tieto outfit zvyčajne vyrobené z ťažkých látok ako je tweed alebo vlna, ktoré nie sú iba odolné, ale aj štýlové. Poskytujú navyše dostatočné teplo počas chladných zimných dní v Birminghame, rodnom meste Peaky Blinders.

peaky blinders outfit grijs /navy

Peaky Blinders outfit od The Garrison (Šedá/Tmavomodrá)

Príslušenstvo

Dôležitou súčasťou štýlu Peaky Blinders sú tiež príslušenstvo. Tieto často zahŕňajú klobúk s kleptom, kožené šnúrky a zakrivené hodinky. Tieto doplnky dokončujú vzhľad, ale majú aj praktickú funkciu. Napríklad klobúk s kleptom chráni hlavu pred slnkom alebo dažďom a kožené šnúrky udržiavajú nohavice na mieste.

Sebavedomý postoj 

Posledným znakom Peaky Blinders outfitu je nezameniteľný sebavedomý postoj a štýl, ktorým je nesený. Peaky Blinders boli známi svojím sebavedomím a smelosťou; vyžarovali istú autoritu, ktorá bola zároveň zastrašujúca a impozantná..

Prečo sa ľudia obliekajú ako Peaky Blinders?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú obliecť v štýle Peaky Blinders. Na jednej strane je tu samozrejme obdiv k vlastnoručnému štýlu Peaky Blinders, v ktorom vynikajú precízne šitie, použitie tmavých farieb a pozornosť k detailom. Je to nadčasový vzhľad, ktorý si určite všimnete. Štýl má nielen estetickú príťažlivosť, ale aj historickú. Peaky Blinders boli skutočnou bandou, ktorá pôsobila v Birminghame, Anglicko, od 80. rokov 19. storočia do začiatku 20. rokov 20. storočia.

Seriál Peaky Blinders

Na druhej strane sú tu aj ľudia, ktorí sú fanúšikmi seriálu Peaky Blinders a chcú sa obliecť ako ich obľúbené postavy. Táto popularita v populárnej kultúre prispela k tomu, že štýl Peaky Blinders sa stal mainstreamom. Štýl sa objavil v rôznych módnych časopisoch a webových stránkach a nosili ho aj celebrity ako David Beckham a Brad Pitt.

Stále populárnejší 

Čo sa týka dôvodu obliekania sa ako Peaky Blinders, je jasné, že štýl Peaky Blinders sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Je to populárna voľba pre mužov, ktorí hľadajú štýlový a jedinečný vzhľad. Nie je to len módna trend, ale aj spôsob, ako sa odlišovať, zvýšiť sebavedomie a prijať kúsok histórie.

Ako by ste mohli najlepšie opísať kultúru peaky blinders?

Kultúra Peaky Blinders je často vnímaná ako romantizovaná verzia viktoriánskeho obdobia. Často sú zobrazovaní ako štýloví a charizmatickí, hoci boli aj násilní a nemilosrdní. Táto kultúra bola populárnym vďaka seriálu Peaky Blinders, čo spôsobilo, že názov Peaky Blinders sa stal známym pojmom v mnohých domácnostiach.

Zmes násilia a štýlu 

Kultúra Peaky Blinders je zmesou násilia a štýlu. Boli to násilní banditi, známi svojím používaním nožov, pištolí a pästí. Často sa zapájali do bojov s konkurenčnými bandami a boli známi aj svojimi násilnými útokmi na civilistov. Napriek svojej násilnej reputácii boli Peaky Blinders tiež známi svojím ostrým cítením pre štýl. Často nosili obleky na mieru, čiapky s kleptom a kožené topánky.

Sebavedomie a smelosť

Sebavedomie a smelosť sú ďalšie charakteristiky, ktoré definujú kultúru Peaky Blinders. Vyžarovali určitú autoritu a nebáli sa konfrontovať s niekým, kto ich vyzval na súboj. Okrem toho boli Peaky Blinders úzka rodina, vždy boli tam pre seba navzájom a vždy boli ochotní si navzájom pomôcť. Boli tiež veľmi verní svojim priateľom a spolupracovníkom.

Spúšťanie módnej vlny 

Kultúra Peaky Blinders, hoci zakorenená v reálnej bande, sa dostala aj do populárnej kultúry. Sú spomínaní v mnohých knihách, filmoch a televíznych programoch a dokonca spustili módnu vlnu. Peaky Blinders nám pripomínajú časy, keď bolo násilie bežné, ale aj dôležitosť rodiny a vernosti.

Chceš kúpiť Peaky Blinders outfit? Urob to u nás v The Garrison 

Hľadáš ten najlepší Peaky Blinders outfit? Potom je The Garrison miesto, kde by si mal byť. Špecializujeme sa na tvorbu autentického oblečenia Peaky Blinders, od tmavých, na mieru urobených oblekov po charakteristické klobúky s kleptom a nevyhnutné príslušenstvo ako kožené šnúrky a hodinky. The Garrison chápe dôležitosť kvality a detailov v každom outfite Peaky Blinders, a preto sa každý kúsok oblečenia vyrába s najväčšou starostlivosťou a odbornosťou. Štýl Peaky Blinders nie je len módnou voľbou, je to prejav sebavedomia, štýlu a narážka na historické obdobie