The Garrison - Blogový príspevok Ako sa nazýva štýl Peaky Blinders?

Ako sa nazýva štýl Peaky Blinders?

Televízny seriál Peaky Blinders urobil dojem nielen svojimi zaujímavými príbehmi a komplexnými postavami, ale aj svojím charakteristickým a ikonickým štýlom obliekania. Ak vás fascinuje oblečenie Tommyho Shelbyho a jeho bandy a zaujíma vás, ako tento štýl môžete napodobniť, ste tu na správnom mieste.

Štýl Peaky Blinders: Vintage s nádychom nebezpečenstva

Štýl Peaky Blinders je prepojený s módnymi trendmi začiatku 20. storočia, najmä 20. a 30. rokov. Odráža surovosť povojnového Birminghamu, ako aj bohatstvo a moc bandy Shelby.

Vintage obleky z tweedu: Jednou z najcharakteristickejších čŕt štýlu Peaky Blinders sú obleky z tweedu. Tieto obleky, často v tmavých farbách alebo s kockovaným vzorom, sú vyrobené z hrubej vlny, ideálnej pre nepriaznivé počasie v Británii.

Košeľe s guľatým golierom: Tieto košeľe s guľatým golierom dodávajú outfitu klasický nádych.

Tmavé kabáty: Postavy často nosia dlhé, tmavé kabáty, ktoré prispievajú k ich zastrašujúcemu vzhľadu.

V blogovom článku "Prečo sa ľudia obliekajú ako Peaky Blinders” vám radi povieme viac o popularite Peaky blinders a prečo sa mnoho ľudí obracia na spoločnosť The Garrison. 

Peaky Blinders outfit

Jedna z našich Peaky Blinders outfitov 

Skutočný príbeh za štýlom

Zatiaľ čo oblečenie v seriáli možno dokonale odráža módne trendy z toho obdobia, je zaujímavé vedieť, že skutočná banda Peaky Blinders mohla mať odlišný zmysel pre módu. Seriál si slobodne prispôsobuje oblečenie postáv. 

Je štýl Peaky Blinders založený na skutočných gangsteroch z tohto obdobia?

Áno, štýl je inšpirovaný skutočnými gangstermi z tohto obdobia. Britský scenárista Steven Knight vytvoril seriál na základe príbehov svojho otca o veľmi dobre oblečených a mocných gangsteroch, ktorí pôsobili v Anglicku na začiatku 20. storočia. Klan Shelbyovcov, so svojimi britvami ukrytými v čiapkach, je však kreatívnou interpretáciou Knighta. Chcete vedieť viac? Prečítajte si tiež náš blog: Je Peaky Blinders založený na skutočných udalostiach?

Príťažlivosť štýlu Peaky Blinders

Štýl Peaky Blinders vyžaruje určitú drsnú mužnosť, čo je pravdepodobne dôvod, prečo sa mnoho mužov, najmä tých stredného veku, cítiť priťahovaných k tomuto vzhľadu. Je to spôsob, ako urobiť štýlové vyhlásenie bez toho, aby ste boli "módni". Postavy v seriáli, ako Thomas Shelby, nie sú len šarmantné a inteligentné, ale majú aj prvok nebezpečenstva, čo prispieva k ich príťažlivosti.

Zaujímavý svet Peaky Blinders

Peaky Blinders nie je iba televízny seriál. Táto ocenená britská séria režírovaná Stevenom Knightom sa stala jednou z najpopulárnejších sérií minulého desaťročia. Poskytuje jedinečný pohľad na povojnový podsvet Birminghamu (1919-1933) s pohľadom do budúcnosti druhej svetovej vojny v nadchádzajúcich epizódach.

Thomas Shelby: Muž inteligencie a záhadnosti

V centre diania stojí Thomas Shelby, postava, ktorá je často považovaná za záhadnú a komplikovanú. Shelby, hraný karizmatickým írskym hercom Cillianom Murphy, je postava, ktorej inteligencia je často diskutovaná a analyzovaná. Niektorí špekulujú, že jeho IQ sa pohybuje niekde medzi 120 a 130, čo naznačuje, že je výnimočne nadaný. Táto intelektuálna kapacita mu umožňuje byť vždy o krok vpred a starostlivo plánovať každý detail svojich operácií. 

Chcete vedieť viac o histórii Peaky Blinders? Kliknite na odkaz a získajte viac informácií o Peaky Blinders. 

Ste skutočným Peaky Blinderom? Kúpte si svoj outfit Peaky Blinders v The Garrison

Chcete sa úplne ponoriť do sveta Shelbyho? Cítite túžbu stať sa súčasťou vesmíru Peaky Blinders? Máme pre vás dobrú správu. V The Garrison si môžete zakúpiť svoj vlastný autentický outfit Peaky Blinders. Od charakteristickej plátenky po elegantné obleky a štýlové topánky - máme všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa premenili na skutočného Shelbyho. Vyjdite na ulicu s eleganciou a sebavedomím, presne tak, ako to robí Thomas a jeho partia. Pozrite si našu kategóriu a nechajte v sebe prebudiť Peaky Blinder.