The Garrison - Blogový príspevok Ako vznikol trojdílny oblek?

Ako vznikol trojdílny oblek?

Trojdílny oblek je pre mnohých symbolom formálnej elegancie a štýlu. Ale ako vzniklo toto módné súbor a ako sa vyvinulo v priebehu rokov? Poďme na cestu históriou trojdílnych oblekov.

Predstavenie kráľom Karolom II

V roku 1666 uviedol kráľ Karol II trojdílny oblek do Veľkej Británie. Bol to čas, keď boli oblečenie na anglickom dvore prísne regulované. Iba šľachtici mohli nosiť drahé materiály a farby ako 'kráľovské fialové'. Bola to forma udržiavania sociálnej hierarchie a odlišovania bežného ľudu od šľachty.

Chcete vedieť viac o trojdílnych oblekoch? Prečítajte si tiež náš blog, kde vysvetľujeme, čo sú trojdílny obleky, alebo si ihneď pozrite našu kolekciu trojdílnych oblekov

19. storočie: Pánske obleky sa stali obľúbenou voľbou

V 19. storočí sa obľuba trojdílnych oblekov výrazne zvýšila. Muži začali nosiť saka, vesty a nohavice ako kompletný outfit, najmä na formálnych udalostiach. Vesta slúžila ako dodatočná vrstva nielen pre teplo, ale aj pre štýl. Zaujímavé je, že móda tohto obdobia bola silne ovplyvnená Beau Brummellom, anglickým spoločenským človekom, ktorý bol známy tým, že určil mnoho módnych trendov. Pred jeho dobou nosili anglickí páni výrazné oblečenie inšpirované francúzskym dvorom, ako saka s chvostami, hodvábne pančuchy a parochne. Ale Beau Brummell zmenil všetko tým, že predstavil to, čo dnes rozpoznávame ako moderný oblek.

Prečo muži prestali nosiť trojdílny oblek?

S nástupom viac voľného štýlu obliekania v bežnom živote, najmä po päťdesiatych rokoch minulého storočia, začali mnohí ľudia vestu považovať za voliteľnú. Okrem toho bol v 80. a 90. rokoch oblek čoraz viac vnímaný ako príliš formálny a obmedzujúci, najmä v teplých podnebiach. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia bola módna tendencia pre obleky širšia, s cieľom vytvoriť dojem svalov (napríklad obleky s náplasťami na ramenách). Avšak na konci tohto desaťročia a na začiatku 21. storočia sa táto tendencia opäť zmenila.

Ako nosiť trojdílny oblek?

Aj keď sa trojdílny oblek často spája s formálnymi príležitosťami, je vhodný aj na poloformálne udalosti, ako sú večierky a svadby. Je dôležité nájsť správnu rovnováhu medzi príliš formálnym a príliš neformálnym. Tipom je miešať a kombinovať rôzne vesty pre jedinečný vzhľad. A hoci by nohavice trojdílnych oblekov mali byť vysoko nad prirodzeným pásom a ideálne by mali byť nosené s trakmi, nosenie opasku je voliteľné, pretože je skrytý pod vestou.

Trojdílny oblek od The Garrison: Olive Tweed

Trojdílny oblek od The Garrison: Olive Tweed

Prečo zostáva trojdílny oblek populárny?

Napriek meniacim sa módnych trendom zostáva trojdílny oblek časťou módy pre mnohých mužov. Nielenže lichotí postave, čím robí nositeľa vyššieho a štíhlejšieho, ale aj odzrkadľuje obraz úspechu a spoľahlivosti. Najmä v modernej dobe, kde prevláda neformálny štýl obliekania, môže voľba trojdílnych oblekov vysielať silný signál.

Všetko pre dokonalý vzhľad 

Pri zostavovaní outfitu na špeciálne príležitosti si mnohí vyberajú kompletný balík. Tento balík často pozostáva zo šiestich základných odevov: saka, vesty, košele, nohavice, motýliku a kravaty. Táto kombinácia zaisťuje, že nositeľ vyzerá výnimočne, bez stresu z hľadania zhodných kúskov.

Trojdílny oblek vyžaruje určitú triedu a eleganciu, ktorá je neporovnateľná. Aj keď je vybavený dodatočnou vestou, ponúka flexibilitu, aby sa táto mohla niekedy vynechať. To umožňuje nosiť len sako a nohavice na menej formálne príležitosti a pridať vestu, keď je požadovaný dodatočný nádych elegance.

Pripravení na dokonalý vzhľad? Vyberte si trojdílny oblek od The Garrison 

V svete individuálneho krojenia a elegancie je The Garrison známy svojou bezchybnou pozornosťou k detailom a vynikajúcim remeslom. Trojdílny oblek nie je len symbolom štýlu a triedy, ale aj pohodlia a trvanlivosti. Ak hľadáte časovo odolný vzhľad, ktorý zaujme nielen v kancelárii, ale aj na špeciálnych príležitostiach, trojdílny oblek od The Garrison je ultimatívnou voľbou.