The Garrison - Blogový príspevok Čo robí z obleku skutočný svadobný oblek?

Čo robí z obleku skutočný svadobný oblek?

Vybrať si svadobný oblek je niečo špeciálne. Stojíte na prahu slávnosti lásky a oddanosti a chcete vyzerať čo najlepšie. Ale čo odlišuje svadobný oblek od bežného obleku? Čo robí z obleku skutočný svadobný oblek? Čítajte ďalej.

Najprv toto: Problém so smokingom

Smoking je klasická a formálna voľba pre ženíchov. Smoking spoznáte podľa saténových detailov: límcov, klopov vreckovky, gombíkov a postranných pruhov na nohaviciach. Smoking je obvykle čierny alebo biely a môže mať jeden alebo dva gombíky. Na rozdiel od bežného obleku, ktorý má zvyčajne dva gombíky. Ale znamená to, že smoking je ten najlepší svadobný oblek? Nie nutne. Môžete mať krásnu svadbu aj bez tuxeda, a veľa ľudí to aj robí.

Smoking the garrison

Môže bežný oblek slúžiť ako svadobný oblek?

Často kladená otázka znie: Môže bežný oblek slúžiť ako svadobný oblek? Odpoveď je áno, ale treba brať do úvahy niekoľko vecí. Oblek môže byť bez kravaty, najmä ak je oblek neformálny a pohodlie je dôležité. Taktiež látka obleku môže byť dôležitá pre letnú svadbu, pokiaľ je dobre zladená s celkovým outfitom a dress code svadby (pozrite si tiež naše letné obleky). 

Svadobný oblek vs. bežný oblek

Svadobný oblek často má jedinečné znaky a doplnky, ktoré nenájdete v bežnom obleku. Pre formálne svadby je napríklad tuxedo, kompletný so saténovým límcom, saténovými klopami vreckovky, saténovými gombíkmi a saténovými pruhmi na nohaviciach, normou. Dokonca aj štruktúra svadobného obleku sa môže líšiť od štruktúry bežného obleku. Tuxedo môže byť s dvoma radmi gombíkov alebo s jedným gombíkom, zatiaľ čo bežný oblek má zvyčajne dva gombíky.

Z bežného obleku na svadobný oblek 

Aj keď sa biznis obleky a svadobné obleky často podobajú, existujú jemné rozdiely. Tmavý oblek a kravata sú často vhodné pre formálne svadby. Ale ak svadba nemá formálny kód oblečenia, môžete si vybrať aj svetlejší oblek. K dispozícii je mnoho rôznych štýlov, od klasických čiernych oblekov až po viac neformálne khaki alebo hnedé obleky, po moderné modré obleky, alebo dokonca bordové obleky. Nechajte sa inšpirovať na našom webe a zistite, ktorý oblek vám najlepšie sadne. Ku každému produktu sme pridali veľkostnú tabuľku, aby ste si mohli byť istí, že váš svadobný oblek bude sedieť ako uliaty. 

Farba je kľúčová

Pri výbere svadobného obleku musíte zvážiť aj farbu. Predpokladajme, že dress code nie je black-tie alebo white-tie. V tom prípade je tmavosivý alebo námornícky modrý oblek bezpečnou voľbou. Tieto farby sú univerzálne a fungujú rovnako dobre pre formálne aj neformálne obrady.

Avšak čas dňa môže ovplyvniť aj voľbu farby. Na svadbu v skorých hodinách je lepšie zvoliť svetlejšie farby ako biela alebo svetlo modrá, zatiaľ čo na večernú udalosť sa lepšie hodí tmavšia farba ako čierna alebo námornícky modrá. Ak by ste potrebovali osobnú radu, neváhajte nás kontaktovať.

Doplnky dokonale dotvárajú váš svadobný oblek

Doplnky sú tiež dôležité pri transformácii bežného obleku na svadobný oblek. Pre black-tie svadbu pozostáva tradičný outfit z čiernej motýľkovej kravaty, čierneho smokingového saka, bieleho košele, manžetových gombíkov, voliteľného vestičky alebo cummerbundu, úzkej čiernej nohavice a oxford topánok (zvyčajne čiernych a lesklých). Ale pamätajte si, že aj keď nenosite smoking, správne doplnky môžu váš oblek dotiahnuť na vyššiu úroveň.

Aký svadobný oblek zvoliť pri plážovej alebo kokteilovej svadbe?

Pre plážové svadby alebo neformálne večerné recepcie sú populárne saka. Ako večer pokračuje a tanec začína, môžete si sako odložiť. Okrem toho, ak idete na plážovú svadbu, môže byť kravata príliš teplo a nepríjemne vám. V tomto prípade je úplne prijateľné nosiť oblek bez kravaty. Vždy treba zvážiť typ svadby a prostredie, kde sa nachádzate. Rovnako je vždy dobré skontrolovať predpoveď počasia, než sa začne váš vzrušujúci deň.

Letný svadobný oblek The Garrison

Žiadny svadobný oblek nie je dokonalý pre každého

Neexistuje stanovené pravidlo, čo robí svadobný oblek. Všetko závisí od štýlu vašej svadby a vášho osobného vkusu. Či už si vyberiete smoking, námornícky modrý oblek alebo neformálny oblek z ľanu, najdôležitejšie je, aby ste sa cítili pohodlne a sebavedome vo vašom veľkom dni. Lebo to je nakoniec to, čo robí z obleku skutočný svadobný oblek: vyžaruje lásku, radosť a vzrušenie osoby, ktorá ho nosí. A žiadny iný oblek to nedokáže.

Kúpte si svoj svadobný oblek online v The Garrison 

The Garrison vám uľahčuje hľadanie perfektného svadobného obleku. Z pohodlia vášho domova si môžete prezerať našu širokú ponuku oblekov. Hľadáte tradičný tuxedo, moderný námornícky modrý oblek alebo možno niečo viac neformálne pre plážovú svadbu? Máme všetko! S našou jednoduchou a priateľskou webovou stránkou môžete bez stresu zostaviť dokonalý vzhľad. Každý z našich oblekov je vyrobený so zreteľom na detail a kvalitu. V The Garrison rozumieme, že váš veľký deň je špeciálny a chceme sa uistiť, že budete vyzerať a cítiť sa ako najlepšia verzia seba samého. Tak na čo ešte čakáte? Pre