The Garrison - Blogový príspevok Čo môžete robiť, ak váš oblek nesedí dobre?

Čo môžeš robiť, ak ti oblek nesadne dobre?

Objednal si nádherný pánsky oblek! Už len počkaj a môžeš si ho vyskúšať! Ak si použil nástroj na veľkosti na našej stránke, pravdepodobne ti oblek sedí dokonale. Ale keďže každý má inú postavu, niekedy sa môže vyskytnúť odchýlka. Platí to aj v tvojom prípade? Nezúfaj! Vždy existuje riešenie!

Nižšie ti už predstavíme, ktoré odchýlky sa môžu vyskytnúť. Ak sa pri skúšaní vyskytne niektorý z týchto bodov, prečítaj si, čo môžeš urobiť, aby sa tvoj oblek dokonale prispôsobil:

  1. Pantalon je príliš dlhý alebo príliš krátky.
  2. Rukávy saka sú príliš dlhé alebo príliš krátke.
  3. Pantalon je príliš široký alebo príliš úzky v pase.
  4. Vesta je príliš voľná.
  5. Vesta je príliš tesná.
  6. Celý oblek je príliš malý alebo príliš veľký.
  7. Časť obleku je príliš malá alebo príliš veľká.

1. Pantalon je príliš dlhý alebo príliš krátky

Príliš dlhá alebo príliš krátka nohavica nie je žiadny problém. Toto je jedna z najjednoduchších úprav pre krajčíra. Takmer každý, kto si kúpi oblek, sa s týmto niekedy stretne. Ak chceš, aby ti nohavica dokonale sedela, mala by sa dotýkať hrany topánky. (Bez harmonického efektu). Keď stojíš rovno, ponožky by už nemali byť viditeľné. Ak sú nohavice príliš dlhé, krajčír ich môže ľahko skrátiť. Ale aj keď sú nohavice príliš krátke, môže ich predĺžiť. Nohavice sú trochu zatiahnuté dovnútra. Takže krajčír má ešte viac miesta na predĺženie nohavíc.

V poslednej dobe sa objavuje viac štýlov, ako sa nosí nohavica. Vyššie uvedený popis je tradičná dĺžka. Ale môžeš si ju tiež zvoliť aj skrátenú. To znamená, že ju nosíš kratšiu, čo znamená, že sú viditeľné členky. Často sa to deje, keď chceš oblek nosiť viac neformálne.

Riešenie, ak dĺžka nie je správna: Skrátiť alebo predĺžiť u krajčíra.

2. Rukávy saka sú príliš dlhé alebo príliš krátke

Vyššie uvedené vysvetlenie pre nohavice platí aj pre sako. Aj tu je všitý dodatočný materiál, vďaka ktorému krajčír môže uvoľniť švy a predĺžiť rukáv.

Riešenie, ak dĺžka nie je správna: Predĺžiť alebo skrátiť u krajčíra.

3. Pás je príliš široký alebo príliš úzky

To je tiež niečo, čo sa dá veľmi dobre vyriešiť. Často sa stáva, že muži majú v hornej časti tela širšiu postavu. Preto sú nohavice vo výsledku príliš široké a nepriľnú k pásu. Ale môže sa stať aj to, že pás je širší ako hornej časti tela. Preto sú vesta a sako dokonale na mieste, ale nohavice sa nemôžu zavrieť.

Ak je to aj tvoj prípad, nezúfaj! Aj tu je krajčír riešením. Pri výrobe nohavíc sa aj na toto myslelo. Preto je tu dodatočný materiál pre väčšie pásy. Ale krajčír môže aj zúžiť pás vzadu, aby sa zúžil. Okrem toho je premiestnenie gombíka niekedy ďalšou možnosťou na prispôsobenie nohavíc.

Riešenie, ak je pás príliš široký alebo príliš úzky: Zúžiť alebo rozšíriť u krajčíra.

4. Vesta je príliš voľná

Ak je ti vesta príliš voľná, žiadny problém! Krajčír ju môže bez problémov zúžiť tým, že uvoľní bočné švy a odstráni trochu látky. Potom zase švy zafixuje, takže bude presne podľa tvojej veľkosti.

Riešenie, ak je vesta príliš voľná: Zúžiť u krajčíra.

5. Vesta je príliš tesná

Vesta nemá žiadny dodatočný materiál a priestor na vytvorenie viac miesta. Ak je vesta príliš tesná. Potom ju môžeš jednoducho vrátiť cez naše návratové centrum. Pri vrátení klikni na výmenu tovaru a jasne uviedz, že potrebuješ väčšiu veľkosť. Keď nám dorazí, spracujeme to v našom systéme. Ak je vesta skladom, bude ihneď odoslaná po doručení vrátenky. Ak nie je skladom, objednáme ju u dodávateľa a po doručení odosielame vestu v deň, keď ju dostaneme od dodávateľa.

6. Celý oblek je príliš malý alebo príliš veľký

Ak si vyskúšal oblek, ale je príliš malý alebo príliš veľký, jednoducho vytvor výmenu cez návratové centrum. V oznámení uveď, že chceš oblek vymeniť za inú veľkosť a ktorú veľkosť chceš dostať. Výmenu spracujeme po doručení vrátenky a nový oblek v správnej veľkosti bude odoslaný. Ak je oblek skladom v správnej veľkosti, bude ihneď odoslaný. Ak nie je skladom, objednáme ho u dodávateľa a po doručení odosielame.

Riešenie: Vymeniť oblek cez návratové centrum

7. Časť obleku je príliš malá alebo príliš veľká

Príliš veľkú veľkosť je často možné dobre upraviť krajčírom. Ak je nohavica alebo vesta príliš veľká, určite navštív krajčíra, aby skontroloval, či ju môže upraviť. Ak je skutočne príliš veľký, alebo je niektorá časť obleku príliš malá, vytvor výmenu cez návratové centrum a jasne uviedz, akú veľkosť chceš dostať. Vymeníme iba časť, ktorú sme dostali. Keď dorazí vrátenka, spracujeme to v našom systéme. Ak je požadovaná veľkosť skladom, bude ihneď odoslaná po doručení vrátenky. Ak nie je skladom, objednáme ju u dodávateľa a po doručení odosielame správnu veľkosť. (Pozor, pretože predávame veľa kompletných oblekov, zásoby jednotlivých dielov nie sú veľké, často sa musí objednať jednotlivá časť.) Ak sa ponáhľaš, zváž aspoň informovať sa, čo krajčír dokáže urobiť pre teba. Ak si už zistil, ale výmena je jediná možnosť. Potom kontaktuj našu zákaznícku podporu odpoveďou na tento e-mail.

Riešenie: Nechať upraviť krajčírom alebo vymeniť za inú veľkosť cez návratové centrum