The Garrison - Blogový príspevok Kúpa lacného obleku

Kúpa lacného obleku

3-dielny oblek môže byť získaný celkom lacno. Pokiaľ si však pamätáš na veci, ktoré som ti tu vyššie popísal. Veľa úspechov pri hľadaní nového 3-dielneho obleku. Hľadáš lacný oblek? Pozri sa do nášho obchodu.

Vedel si, že lacný oblek môže byť rovnako pohodlný ako drahý 3-dielny oblek? Často sú však používané lacnejšie látky ako pri drahších modeloch. Znamená to, že je lacnejší oblek horší? Nie, podľa mňa nie. Ide predsa o to, aby ti dobre sedel a aby si ho aj naozaj nosil. Podľa mňa by mal každý muž mať v skrini 3-dielny oblek. Ale chápem aj to, že na mieru urobený oblek si nemôže každý dovoliť. Našťastie sú dostupné, dobre vyzerajúce 3-dielne obleky ako huby po daždi. To pre teba znamená, že za menej peňazí môžeš získať relatívne dobrý 3-dielny oblek. Len ti neodporúčam vybrať si prvý oblek, ktorý sa ti dostane do rúk, pretože ti radi dáme niekoľko tipov, ako dať tvojmu 3-dielnemu obleku luxusnejší vzhľad.

Aký materiál sa hodí k dobrému a lacnému obleku?

Vlna je možno prvá vec, na ktorú pomyslíš, keď chceš kúpiť 3-dielny oblek. Vlna dobre sedí a dýcha. Ale dnes sú k dispozícii dobré alternatívy k vlneným látkam. Napríklad môžeš kúpiť krásne pánske obleky z polyesteru v kombinácii s vlnou. Tak máme veľa oblekov s kombináciou 70% polyesteru a 30% vlny. Čo je ideálna kombinácia pre cenovo dostupný a nádherný oblek. Vedel si, že ľan alebo zmes so šatkou je napríklad veľmi dobrá alternatíva na leto? Preto je dôležité, aby si sa pri kúpe 3-dielneho obleku nespoliehal len na svoj pocit, ale skontroloval si etiketu a pozrel si, z čoho je oblek vyrobený. Môžeš mať aj niekoľko požiadaviek, ak chceš kúpiť lacný oblek, že?

Aká farba obleku ti padne?

Rád by som ti odporučil, aby si pri prvom nákupe 3-dielneho obleku neexperimentoval s farbami. Čo tým vlastne chcem povedať, je, že by si sa mal vyhnúť jasným farbám alebo neobvyklým vzorom. To iba zabezpečí, že tvoj nový 3-dielny oblek bude starostlivo preskúmaný a preskúmaný záujemcami.

Vedel si, že tmavé farby môžu zakryť akékoľvek výrobné chyby? Užitočné, ak chceš kúpiť lacný oblek. Okrem toho je oblek v jednoduchej farbe oveľa ľahšie kombinovať než oblek, ktorý si môžeš obliecť len raz za rok. Preto sa drž klasických farieb, ak chceš kúpiť 3-dielny oblek. Mysli pri tom na farby ako tmavomodrá, tmavošedá alebo možno tmavocervená. Tieto štandardné farby jednoducho každému mužovi dobre padnú. Ak ešte uvažuješ o štvrtom výbere farby, nezabudni na tmavohnedú.

 

Plátno lacného obleku

Vedel si, že pri oblekoch na mieru je plátno ručne upevnené, čo znamená, že sa sako prispôsobí tvojmu telu? Týmto spôsobom práca zlepšuje strih saka. Pri lacnejších 3-dielnych oblekoch je toto plátno často lepené, čo má za následok, že sako sa neprispôsobí tvojmu telu. Vedel si aj to, že lepidlo sa môže uvoľniť, keď príde do styku s vodou?

Stojí za to investovať do saka, ktoré je aspoň z polovice prešité a z polovice je lepené. Tým sa dosiahne lepší strih v určitých miestach. Takže kúpa lacného obleku je v poriadku, ale to sú veci, na ktoré by si mal dávať pozor. Ako to vlastne skontroluješ? Jednoducho: dotknutím sa končekmi prstov medzi dvomi gombíkmi na saku a cítením, či medzi látkami ešte zostala vrstva látky. Nie je tam žiadna? Potom je lepšie sako vrátiť na vešiak.


Pasuje slim fit alebo regular fit?

Pasovanie je všetko pri nákupe 3-dielneho obleku. Lacný alebo drahší oblek: nezáleží na tom. Ak je maštail na mieru naozaj nad tvoje možnosti, nechaj aspoň isté úpravy vykonať u šiča, ako je skrátenie nohavíc alebo trochu zuženie saka. Tak sa ti sako trochu tesnejšie prilieha k telu a lepšie nasleduje tvary tvojho tela. Šič by však nemal robiť veľa úprav.

V obchode si vyberáš správnu veľkosť. Slim fit alebo priamy fit môžu pri pasovaní skutočne spôsobiť veľký rozdiel. Dobrým krokom je, že si pri kúpe 3-dielneho obleku už vopred obliekneš pod sakom košeľu. Takto nielenže vieš, či sa oblek hodí k tvojej košeli, ale takto cítiš aj to, či je pohodlný. Niektoré veci, na ktoré by si mal dávať pozor, sú:

  • Švy rukávov by mali byť priliehavé k tvojim rukám
  • Krčah by mierne mal dotýkať tvoj krk
  • Plecia by mali byť ploché
    Inak v podstate môže byť všetko upravené tvojím šičom, ale vždy sa uisti, že neboli vykonané žiadne veľké zmeny. Preto pri kúpe lacného alebo drahšieho 3-dielneho obleku dávaj pozor, aby pasovanie bolo aspoň 80% správne.

Lacný oblek ozdobiť doplnkami

Ak je tvoj rozpočet skutočne obmedzený, môžeš sa v pohode obliecť lacným oblekom. Ale vedel si, že investovaním do detailov dostane oblek jednoducho luxusnejší vzhľad?

Pozri sa preto na krásny kravatný šatník. Už za približne 70 eur si môžeš kúpiť krásnu kravatu. Vymieňaj ju s farebným vreckovým štvorcom, aby si svoj lacný 3-dielny oblek jednoducho zvýšil na inú úroveň. Malé veci dokážu outfit jednoducho dotiahnuť.

 

Nemáš inšpiráciu? Možno je štýl z roku 1920 pre teba!

Preto je tiež vhodné trochu viac peňazí investovať do dobrej košele. Týmto spôsobom budeš vždy vyzerať super a nikto nevie, že tentoraz si sa rozhodol pre rozpočtový 3-dielny oblek.

Nakoniec

3-dielny oblek môže byť získaný celkom lacno. Pokiaľ si však pamätáš na veci, ktoré som ti tu vyššie popísal. Veľa úspechov pri hľadaní nového 3-dielneho obleku. Hľadáš lacný oblek? Pozri sa do nášho obchodu.