The Garrison - Blogový príspevok Na čo by malo svadobné oblečenie splňovať?

Na čo by malo svadobné oblečenie splňovať?

Výber perfektného svadobného oblečenia je kľúčovým krokom pri príprave na veľký deň. Oblek by nemal byť len štýlový a vhodný, ale musí byť aj pohodlný a v harmónii s celou vašou svadbou. Poďme rýchlo preskúmať, na čo by mal svadobný oblek splňovať.

Načasovanie výberu obleku

Začnite čo najskôr hľadať svoj svadobný oblek. Ideálne by ste mali začať nakupovať päť mesiacov pred svadbou. To vám poskytne dostatok času na preskúmanie rôznych štýlov, vykonanie úprav a prípadné zmeny.

Vhodnosť obleku

Dobrý vhodný oblek je nevyhnutný. Musí sa vám pohodlne obliekať na plecia bez toho, aby bol príliš tesný alebo voľný. Mali by ste ľahko pohybovať rukami a plecami. Dbajte aj na dĺžku saka; malo by byť dostatočne dlhé, aby zakrylo vaše sedacie kosti, ale nie tak dlhé, aby opticky skrátilo vaše nohy. Chcete vedieť viac o tom, čo robí z obleku skutočný svadobný oblek? Prečítajte si aj náš blog: Čo robí z obleku skutočný svadobný oblek?

Ako tesný by mal byť svadobný oblek?

Svadobný oblek by nemal byť príliš tesný. Medzi sako a košeľu by mal byť práve dostatok miesta na to, aby sa tam vošla vaša ruka. Ak máte viac miesta, napríklad dosť miesta na vytvorenie päste, potom je sako príliš voľné a pravdepodobne ho treba zúžiť.

Zhoda s svedkami

Je dôležité, aby ženích a jeho svedkovia boli vo vzájomnej zhode. To môže znamenať, že budú nosiť rovnaké obleky alebo že sa ženích odliší jedinečným prvkom, ako je iná farba kravata alebo špeciálny vreckový štvorec.

Je v poriadku, ak nevesta vidí oblek ženícha?

Tradične sa hovorí, že prináša nešťastie, ak nevesta pred svadbou uvidí outfit ženícha. Avšak táto tradícia sa mení a mnoho párov sa rozhoduje túto pravidlo nesledovať. Ide naozaj o osobnú preferenciu.

Rozpočet na svadobný oblek

Pokiaľ ide o cenu; kvalitný oblek môže stáť od približne 300 eur až po 2000 eur alebo viac, v závislosti od značky a kvality materiálov. Je dôležité vybrať si oblek, ktorý sa zmestí do vášho rozpočtu, ale zároveň splní vaše očakávania v oblasti kvality a štýlu. Pre svadobný oblek s dobrým pomerom cena-kvalita