The Garrison - Blogový príspevok Na čo treba dávať pozor pri kúpe svadobného obleku?

Na čo si treba dať pozor pri kúpe svadobného obleku?

Výber perfektného svadobného obleku je dôležitým rozhodnutím pre každého ženícha. Tento oblek budete nosiť v jednom z najpamätnejších dní svojho života, preto je dôležité, aby bol nielen štýlový, ale aj pohodlný a vhodný na danú príležitosť. Na tejto stránke sa budeme venovať tomu, na čo treba dbať pri kúpe svadobného obleku.

Význam správnej veľkosti

Dobre padnúci oblek dokáže zmeniť váš vzhľad. Naopak, zle padnúci oblek môže pokaziť aj tie najštýlovejšie dizajny. Dávajte pozor na veľkosť okolo ramien, pása a nôh. Oblek by mal byť pohodlný, ale nie príliš voľný ani príliš tesný.

Ako zistiť, či oblek dobre padne?

Dobrý spôsob, ako to overiť, je vložiť ruku do svojho saká, keď je zapnuté. Ak sa vám ruka ľahko zmestí bez veľa voľného miesta, oblek sedí dobre.

Zladenie s outfitom partnerky

Je dôležité, aby sa váš oblek dobre hodil k outfitu vašej partnerky. To neznamená, že musíte nosiť presne rovnaké farby, ale že si navzájom dopĺňajú štýly a farby. Vyhnite sa úplnému zhodeniu s oblečením svadobných hostí; chcete sa vynímať!

Výber správneho štýlu: klasický alebo moderný?

Voľba medzi klasickým smokingom a moderným oblekom závisí od štýlu svadby a vašich osobných preferencií. Pri výbere tohto rozhodnutia zvážte miesto a tému vašej svadby.

Aká farba obleku je najlepšia pre svadbu?

Námornícka a sivá sú obľúbené voľby, ale svetlejšie prírodné odtiene ako krémová, kamenná farba a svetlo modrá vám môžu pomôcť vyčnievať. Na letnú svadbu môže čierny oblek dopĺňať biela alebo sivá farba pre elegantný vzhľad.

Kvalita a materiál: na čo si dať pozor?

Venujte pozornosť detailom ako ručne šité knoflíkové dierky, hladká obložková lišta, samonavíjacia podšívka, ručne vsadené golieriky, pravé rohové knoflíky a manžetové knoflíky. Kvalita materiálu je tiež dôležitá; vyberte si vysoko kvalitnú vlnu, hodváb alebo kašmír pre pohodlie a trvanlivosť.

Rozdiel medzi lacnými a drahými oblekmi

Lacnejšie obleky sú často vyrobené z syntetických materiálov a majú menej presnú pasformu. Naopak, drahšie obleky sú vyrobené z kvalitných materiálov a majú pasformu, ktorá sa cíti ako druhá koža. Chcete vedieť, ako rozoznať drahší oblek? Prečítajte si aj náš článok: Ako spoznať drahý pánsky oblek?

Koľko by ste mali minúť na svadobný oblek?

Náklady na svadobný oblek sa môžu výrazne líšiť. Priemerná cena kvalitného obleku sa pohybuje medzi 300 a 1500 eurami. Zvážte, ako často plánujete nosiť oblek po svadbe; ak máte v úmysle oblek nosiť častejšie, investovanie do drahšieho obleku môže byť dlhodobo výhodnejšie. 

Hľadáte mužský oblek s vynikajúcim pomerom cena-kvalita? Potom ste na správnom mieste v The Garrison. Pretože predávame kvalitné obleky online, môžeme si dovoliť relatívne nízke ceny. 

Jedinečné vlastnosti svadobných oblekov

Svadobné obleky sa často vyznačujú svojou farbou a štýlom. Zvyčajne sú vyrobené v tradičných farbách ako sivá, námornícka alebo čierna, ktoré sú vhodné aj na iné formálne príležitosti. Čoraz častejšie sa však volí aj pekný zelený oblek. Takto sa zaručíte, že ako ženích budete dobre vyzerať. Chcete vedieť viac? Prečítajte si aj náš blog: Čo robí z obleku skutočný svadobný oblek?

Je v poriadku nosiť oblek bez kravaty?

Pre menej formálne svadby môže byť oblek bez kravaty štýlovou a modernou voľbou. Uistite sa však, že zvyšok vášho oblečenia vyzerá elegantne a dobre premyslene.

Aká je ročná doba? Aj to má vplyv

Pri výbere svadobného obleku je dôležité brať do úvahy ročné obdobie. Pre letnú svadbu sú ideálne ľahšie látky ako ľan alebo tenká vlna. Poskytujú priedušnosť a pohodlie v teplom počasí. Na zimnú svadbu sú vhodnejšie ťažšie látky ako tweed alebo hrubšia vlna, pretože poskytujú viac tepla.

Vplyv miesta na váš oblek

Miesto vášho svadobného obradu tiež môže zohrávať veľkú úlohu pri voľbe obleku. Svadba na pláži si vyžaduje viac neformálny štýl, možno dokonca aj svetlý oblek z ľanu. Ceremoniál v luxusnom hoteli alebo historickom zámku si však vyžaduje formálnejší a tradičnejší vzhľad.

Prečo doplnky dokonale dopĺňajú váš svadobný oblek 

Správne doplnky môžu váš svadobný oblek dotiahnuť na vyššiu úroveň. Myslite na štýlové hodinky, manžetové gombíky alebo vreckovku. Tieto položky pridávajú ďalšiu vrstvu elegancie a môžu slúžiť aj ako dedičstvo po svadbe.

Začnite s výberom včas

Začnite hľadať svoj oblek aspoň tri až šesť mesiacov pred svadbou. Týmto spôsobom budete mať dosť času na úpravy a nebudete musieť robiť náhlu rozhodnutia. Avšak uistite sa, že vaša postava zostane po zakúpení obleku rovnaká; nezačínajte náhle veľa športovať alebo sa snažiť schudnúť. To môže mať vplyv na pasformu obleku. 

Kúpa svadobného obleku? Vykonajte ju výhodne online v The Garrison

Ak hľadáte ten perfektný svadobný oblek, zvážte The Garrison, vašu online destináciu pre štýlové a cenovo dostupné svadobné obleky. V The Garrison chápeme, že vaša svadba je špeciálnou príležitosťou a chcete vyzerať čo najlepšie. Naša široká ponuka ponúka rôzne štýly, farby a veľkosti, takže nájdete oblek, ktorý sa bude hodíť k vašemu jedinečnému štýlu a atmosfére vašej svadby.