The Garrison - Blogový príspevok Takto si z tvojho svadobného dňa urobíš nezabudnuteľný zážitok!

Takto si z tvojho svadobného dňa urobíš nezabudnuteľný zážitok!

Takto si z vášho svadobného dňa urobíte nezabudnuteľný zážitok

Ak sa chystáte na svadbu, musíte urobiť veľa príprav. Aspoň ak chcete, aby to bola krásna a nezabudnuteľná udalosť s rodinou a priateľmi. Aj keď svoje manželstvo oslavíte v relatívne malom kruhu, je nevyhnutné si dobre pripraviť. Niektoré páry začínajú s prípravami už rok vopred. To však nie je vždy nevyhnutné, ale ak máte veľmi špeciálne požiadavky, nie je nič zlé na tom začať s prvými vecami na svadbu tak skoro. Určite ak plánujete sobášiť na dátum, ktorý je populárny. Aj sobášenie v piatok je stále veľmi obľúbené, pretože veľa ľudí má voľno v sobotu a môže teda slobodne oslavovať v piatok večer. Radi vám poskytneme niekoľko tipov, ako si môžete užiť svoj svadobný deň bez stresu.

Najdôležitejšie: dátum svadby a miesto

Samozrejme, 1 vec je zásadne dôležitá: Kedy sa bude konať svadba. Tento dátum musí byť najprv zvolený, a na jeho základe môžete začať "odpočítavať". Kedy musia byť veci usporiadané, aby ste boli pripravení na svadobný dátum. Najdôležitejšie veci sú obvykle rezervácia miesta, kde sa svadba uskutoční, a miesta na oslavu. Dnes už nemusíte sobášiť na radnici, sú k dispozícii veľmi pekné miesta, kde môže byť svadba. Avšak, treba mať na pamäti, že svadba "na mieste" je drahšia ako svadba na radnici.

Ako bude svadba oslávená?

Svadbu môžete oslavovať rôznymi spôsobmi. Môžete usporiadať krátku recepciu, alebo aj bombastickú svadobnú hostinu. Ak pozvete svojich hostí na celý deň, musíte myslieť na to, že sa bude jesť. Veľa miest, ktoré ponúkajú spoločenskú miestnosť, má tiež možnosť na večeru alebo bufet. Myslite na to, koľko ľudí chcete pozvať na jedlo, kuchyňa to chce vedieť s dostatočným predstihom, aby vedela, s koľkými ľuďmi musí počítať. Na večierku, ktorá zvyčajne začína okolo 20.00 hod., môžete samozrejme pozvať viac hostí. Aj počet hostí na večernú oslavu by mal byť približne známy, spoločenská miestnosť, ktorú prenajímate, je prispôsobená počtu hostí. Zvyčajne sa dá očakávať, že približne 2/3 ľudí, ktorých pozvete, naozaj príde. Vždy sú totiž ľudia, ktorí sú zaneprázdnení, alebo jednoducho nepôjdu, ale napríklad pošlú blahoprajné prianie poštou alebo iným spôsobom.

Čo si oblečie ženích?

Ak sú dátum a miesto zabezpečené, je tu ešte jedna veľmi dôležitá vec, ktorú treba zariadiť: Oblečenie nevesty a ženícha a prípadných družičiek a družičiek. Ženích sa samozrejme oblieka do krásneho ošiapaného obleku, napríklad od The Garrison. Ponúkajú rozsiahlu kolekciu ošiapaných oblekov v štýle Peaky Blinders. Tento štýl pochádza z 20. rokov minulého storočia a dnes je opäť veľmi trendy. To je predovšetkým vďaka rovnomennému televíznemu seriálu. Ošiapaný oblek v tomto štýle nemusí byť drahý. Aj keď nemáte nekonečný rozpočet na svadbu a teda ani na oblečenie, môžete si stále obliecť krásny ošiapaný oblek na mieru, v ktorom môžete žiariť vedľa svojej krásnej nevesty.

Povedzte áno k šatu

Predtým, ako nevesta dá svoje súhlas, musí najprv povedať áno k šatu, v ktorom sa na najkrajší deň svojho života bude obliekať. Na trhu je k dispozícii toľko rôznych svadobných šiat, že pre každú nevestu je možné nájsť krásny outfit. Aj keď nie ste "dievčenský typ" a radšej by ste sa vydali v skinny džínsoch. A aj keď nemáte veľkosť 36, ako väčšina holandských žien, môžete si určite nájsť krásne svadobné šaty, v ktorých budete vyzerať na svojom najlepšom. V svadobnom salóne sa zvyčajne dobre poradia. Predajky sa pozrú na vašu postavu a váš vzhľad a na základe toho vám navrhnú vhodné šaty, ak sa vám ťažko vyberá. Ale ak máte už vopred konkrétnu predstavu o tom, ako by mala vyzerať vaša šaty, je to samozrejme v poriadku. Ak viete, že ženích ide pre štýl Peaky Blinders, je samozrejme vhodné sa k tomu pridať, aj keď je tradíciou, že šaty sa musia pred svadbou tajne držať od ženícha, kým ju neuvidí na svadobnej obrad.

Ako oblečiete svadobné deti?

Ak sú na svadbe prítomné svadobné deti, je tradíciou, že sa oblečú v rovnakom štýle ako novomanželia. Takže druži na svadobnom obrade v mini verzii obleku ženícha a družičky v krásnych šatách v rovnakom štýle ako nevesta. Mladé družičky, napríklad vo veku predškolských detí, môžu niesť košík s kvetmi, ktoré môžu posýpať. Staršie družičky si často radi zavesia miniatúrne svadobné kytice. Družičky sú samozrejme predovšetkým statečné a môžu dámy sprevádzať.

Takto si z vášho svadobného dňa urobíte nezabudnuteľný zážitok!

Čo ďalej treba zariadiť pre dokonalý svadobný deň?

Umiestnenie svadby, spoločenská miestnosť a oblečenie manželov a prípadných svadobných detí a catering sú hlavné veci, ktoré treba zariadiť na svadobný deň. Ale existujú aj ďalšie "vedľajšie" veci, ktoré si zaslúžia pozornosť. Ak sa chystáte sobášiť v štýle Peaky Blinders, bude tiež zábavné vyzdobiť spoločenskú miestnosť v tomto štýle. Často je možné to urobiť už deň vopred. Ak máte ceremoniála, a ak chcete mať uvoľnený svadobný deň, budete mať aj toto všetko zariadené. Dokonca aj darček, ktorý dáte hosťom ako vďaka za ich príchod, môže byť v tomto modernom vintážnom štýle, online je na to dostatok nápadov. S týmito tipmi sa váš svadobný deň stane nádherným dňom, na ktorý sa s radosťou pozriete späť.